Co kryje w sobie imbir i jaki ma wpływ na nasze zdrowie?
Co kryje w sobie imbir i jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Imbir, podobnie jak kurkuma, zaliczany jest do rodziny roślin imbirowatych i zawiera w sobie zjawiskową mieszankę prozdrowotnych substancji. W ostatnich latach w samym imbirze zlokalizowano ich ponad 160, a następnie wytypowano kilkanaście najkorzystniejszych dla zdrowia i profilaktyki.

Nazwy subtancji w nim zawartych jak: cineol, gingerdion, zingiberon, dehydrogingeron czy heksahydrokurkumina mogą brzmieć odstraszająco, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować kwintesencję zalet płynących ze wzbogacenia codziennej diety o imbir:

- obniża poziom cholesterolu, pobudza wydzielanie soków trawiennych, co wspomaga i przyspiesza metabolizm

- reguluje poziom cukru, obniża ciśnienie, działa moczopędnie, a tym samym stymuluje wydalanie toksyn z organizmu

- chroni i wzmacnia wątrobę, pobudza wydzielanie żółci i enzymów trzustkowych

Substancje nadające imbirowi intensywny smak i zapach działają przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo, przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, a ponadto zwiększają odporność i działają  wykrztuśnie.

Imbir podobnie jak kurkuma uspokaja, rozluźnia i usuwa napięcie, a do tego działa przeciwzapalnie i antynowotworowo. Kurkuma oraz imbir mają zbliżone właściwości, a ich jednoczesne spożywanie daje silniejsze efekty, dlatego oferowane przez nas soki łączą te dwa potężne korzenie: jeden w wersji ostrej, a drugi w kwaśnej.

Z imbiru korzystać można na wiele sposobów. Jest on dostępny w formie świeżego korzenia, mielonej przyprawy oraz w postaci kandyzowanej i marynowanej. W takiej postaci można go wykorzystać jako dodatek do porannego smoothie, do soków, zup, lemoniad, herbat, jak również do marynat i deserów.

Z autopsji wiemy, że we wspomnianych przypadkach uda się co najwyżej wykorzystać niewielki kawałek korzenia lub szczyptę przyprawy, zaś pijąc regularnie nasz sok zapewnisz sobie wysoką dawkę świeżo wyciskanego i łatwiej przyswajalnego imbiru, a zawarte w nim substancje zaczną jeszcze lepiej działać na korzyść Twojego zdrowia.

Bibliografia:

  • Heidbohmer Ellen (2016). Imbir. Lecznicze zastosowanie od A do Z.
  • Toth Lindsey (2019). Turmeric & Ginger: The Perfect Pair for Overall Health.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl