O kurkumie słów kilka
O kurkumie słów kilka

Kurkumę uznajemy za nasz flagowy surowiec, a jej magiczne działanie zainspirowało nas do nazwania naszej marki na jej cześć. Poznaj część zalet z jej regularnego stosowania. Dieta bogata w kurkumę:

Stymuluje spalanie tłuszczu:

Kurkuma znana również jako ostryż długi zwalcza akumulację tłuszczu przez odcięcie dostaw krwi do przerośniętych komórek tłuszczowych, a co za tym idzie zmniejsza ich rozmiar i liczbę. Dowiedziono, że kurkuma redukuje produkcję zapasowej formy glukozy przez wątrobę i trzyma ją z dala od czerwonych krwinek. A co to tak właściwie znaczy? Kurkuma zapobiega tworzeniu się kulek tłuszczowych, które zatykają arterie, a ponadto podnosi poziom HDL, czyli „dobrego” cholesterolu.

Obniża poziom cukru we krwi:

Naukowcy odkryli, że kurkuma obniża poziom cukru we krwi i podnosi poziom insuliny. O tym, że cukier jest niezdrowy wiedzą wszyscy, ale wyższy poziom insuliny? Hamuje ona wytwarzanie i uwalnianie glukozy z wątroby, której nadmiar zwiększa tkankę tłuszczową.

Kurkuma obniża poziom cukru i tłuszczu we krwi, a otyłość i cukrzyca są jednym z głównych źródeł wielu nowotworów.

Sprzyja jelitom:

Kurkuma zwalcza zapalenia jelit oraz zespołu jelita drażliwego hamując namnażanie się dodatkowych naczyń krwionośnych. Zmniejszając ilość dostarczanej krwi do ognisk zapalnych automatycznie zmniejsza stany zapalne układu pokarmowego i nie tylko.

To tylko niektóre zalety płynące z wzbogacenia diety o kurkumę. Więcej obiecujących informacji czeka na Ciebie w tym miejscu

Bibliografia:

  1. Akbari M, Lankarani KB, Tabrizi R, Ghayour-Mobarhan M, Peymani P, Ferns G, Ghaderi A, Asemi Z. The Effects of Curcumin on Weight Loss Among Patients With Metabolic Syndrome and Related Disorders: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials. Front Pharmacol. 2019 Jun 12;10:649. doi: 10.3389/fphar.2019.00649.
  2. Hewlings SJ, Kalman DS. Curcumin: A Review of Its Effects on Human Health. Foods. 2017;6(10):92. Published 2017 Oct 22. doi:10.3390/foods6100092
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl