O nas

Nasza nieoficjalna, kurkumowa historia ma już kilka lat, ale minęło sporo czasu, zanim zdecydowaliśmy się stworzyć ten projekt. Długo zapoznawaliśmy się z kurkumą i na początku nie podejrzewaliśmy, że miłość do tego niezbyt ładnego kłącza i potencjał w nim drzemiący przekujemy w pomysł na biznes.

Wszystko zaczęło się od dość popularnego nawyku picia ciepłej wody z cytryną na chwilę po przebudzeniu. Któregoś dnia wpadła nam w ręce książka mówiąca o prozdrowotnych właściwościach kurkuminy. Zachęciła nas do zgłębienia innych, mniej i bardziej naukowych artykułów na jej temat, który okazał się bardzo obiecujący. Ponadto, lista najróżniejszych produktów bogatych w kurkuminę utwierdziła nas w przekonaniu, że jej pozytywne działanie nie jest marketingową ściemą i chętnie przetestujemy to na własnej skórze.

Postanowiliśmy stworzyć coś ze świeżej kurkumy. Z czasem wpadliśmy na pomysł stworzenia soku tłoczonego na zimno. Okazało się, że to płynne złoto ma bardzo aromatyczny zapach, ale w pojedynkę nie zachwyca smakiem. Połączyliśmy ten eksperyment z zakorzenionym już nawykiem picia soku z cytryny, a z czasem wzbogaciliśmy o sok z korzenia imbiru, tworząc pierwszy wariant smakowy soków Pij Kurkumę.

Po kilku tygodniach odkryliśmy, że codzienne picie na czczo tego eliksiru życia ze szczyptą czarnego pieprzu daje ciekawe efekty. To połączenie trzech ajurwedyjskich smaków w postaci cierpkiego, ostrego i kwaśnego stanowi gwarantowany zastrzyk energii na dobry początek dnia. 

Uczucie zalewającego ciepła przyspiesza metabolizm, hamuje apetyt i zwiększa, jak również przyspiesza detoksykację organizmu. Kurkumina, gingerole oraz długa lista występujących w soku substancji bioaktywnych ma pozytywne działania długofalowe, o czym będziemy pisać na naszym blogu.

Z biegiem czasu wyciskaliśmy coraz więcej soku nie tylko dla nas i naszych bliskich, ale również ich krewnych i znajomych. Większość z nich była ciekawa naszego wymysłu albo wiedziała o właściwościach kurkumy jeszcze więcej niż my. Poczta pantoflowa spisała się na medal i w kilka miesięcy stworzyliśmy sukcesywnie powiększającą się sieć entuzjastów kurkumy, za co dziękujemy! 

Napływające od nich wiadomości o pozytywnym działaniu soku zmotywowały nas do rozpoczęcia kurkumowej działalności. Niesieni uskrzydlającymi wiadomościami postanowiliśmy rozpocząć sprzedaż świeżo wyciskanych soków z ekologiczną kurkumą w różnych wariantach smakowych, a ten sklep jest tego owocem.

Wykorzystaj bogactwo natury i zostań kurkumowym entuzjastą razem z nami ;)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl